Občianske združenie

Zootropolis je niečo ako go-ok

Písať o animovanej detektívke na portáli venujúcom sa bezbariérovosti, sa môže zdať trochu zvláštne. No prinútila ma k tomu myšlienka, akú tento animák zdieľa. Tou je rovnosť diverzít, rovnakých príležitostí pre úplne všetkých, (nemalá) snaha o spoločné spolunažívanie a tolerancia k týmto odlišnostiam. Prehnane by sa kľudne dalo napísať, že zaujal celý dokonalý mikrosvet, ktorý je prispôsobený pre kohokoľvek; či to bol obrovský slon, žirafa, alebo malá myš. Pri cestovaní, v profesiách (áno scénka s leňochodom na úrade je top), a v rozdelení mesta tak, aby boli všetci v symbióze. Pripomína to chodcov, cyklistov, zdravotne postihnutých, seniorov, autá, rodičov s deťmi, iné rasy – a to na jednom mieste.
Áno je to rozprávka, nemyslím ale, že nereálna. S pekným posolstvom, ktoré v nej často odznievalo: Prečo nerobiť svet lepším a pre kohokoľvek. A v tomto ja go-ok presne vidím. Pozrite si ju. Budete vedieť o čom hovorím.

Photo © Walt Disney

 

Linky: csfd

Fotka Ivan Páleník | Hendikup

O autorovi - Ivo VIO Páleník

Som srdce a jedna hlava z troch v HendiKupe (v preklade CEO & Marketing Director & Headhunter). A keďže ma vidíte podpísaného pod týmto článkom, tak robím aj toto.