Tomáš Masaryk

„Prečítajte si, ako žijem svoj druhý život."

Som Tomáš Masaryk a vo svojom živote som sa dvakrát narodil. V tom prvom som bol profesionálny futbalista. Vysnívaný životný kontrakt ma však zastihol už na jednotke intenzívnej starostlivosti. V deň, keď sa môj prvý život skončil, sa auto, ktoré som šoféroval, prevrátilo asi 6-krát. Štatistiky hovoria, že keď vo vnútri vozidla ostanú vodičove topánky, 99% prípadov končí smrťou. Ja som túto štatistiku nenaplnil…

Svoj druhý život žijem ako obchodník, športovec a inšpiratívny rečník. Hoci som bol pripútaný na lôžko, znova som zatúžil cítiť to šťastie, padnúť večer vyčerpaný únavou po celom dni strávenom v pohybe. Chýbal mi šport, radosť z fyzického výkonu, aj keď som bol na kočárku a s pravou rukou, ktorá ostala nehybná. To, čo vyzeralo ako naivný, nedosiahnuteľný sen, som pretavil v reálny cieľ, za ktorým som sa vydal a tým bol tenis na vozíku.

Tragická nehoda a jej následky mi otvorili nový pohľad na svet. O ten sa rád s Tebou podelím aj tu. Verím, že moja skúsenosť dokáže povzbudiť a obohatiť aj Tvoj život.

Zobrazuje sa 1 výsledok

Ukázať filter