Marián Bango

„Môj hlas prirovnávajú k tenorovi Andrea Bocellimu."

Som nevidiaci spevák a spievanie ma neskutočne baví. Často spievam aj na ulici a hovorím si, keď sa môžem prezentovať spôsobom hoc aj na takto, prečo nie. Spevu sa venujem už dlho. V roku 1992 som išiel prvýkrát do Viedne, úplne sám, so slepeckou palicou. Potom som spieval týmto spôsobom vo viacerých svetových mestách, a tak som to skúsil aj na Slovensku. A ľuďom sa to páči. Aj keď som nevidiaci, napriek tomu som na život nezanevrel. Koncertujem po celom Slovensku a publikum ma pre môj hlas a podobný životný osud prirovnáva k svetoznámemu talianskemu tenorovi A. Bocellimu.

Veľkou oporou je pre mňa moja nevidiaca manželka Alexandra. Oslepla po autonehode, keď mala 17 rokov. Spolu sme tiež založili združenie Ambrelo, ktoré má päť členov. Organizujeme koncerty po Slovensku a peniaze venujeme ľuďom, ktorí to potrebujú. Už sa za ne kúpil invalidný vozík aj počítač s hlasovým programom pre nevidiacich a rôzne iné pomôcky.

Môžeme (ja a moja manželka) pripraviť pre Vás a Vašich hostí prekrásny komorný večer plný piesní, sprievodného slova a poézie s názvom „BLÚDENIE V TME“ skladajúci sa z niekoľkých hudobných blokov podľa želania:

– koncertná časť                                 – neapolský recitál
– operetná časť                                   – výber zo svetových operiet
– slovenská časť                                  – piesne slovenských autorov
– svetové evergreeny                         – Sinatra, Bocelli a iní
– rómska časť                                      – výber rómskych temperamentných piesní a balád

V tomto emóciami naplnenom programe chceme ukázať iný pohľad na svet a život a priniesť dobrú náladu a optimizmus do ďalších dní, a tým si nájsť cestičku k Vášmu srdcu.

Zobrazujú sa všetky 3 výsledky

Ukázať filter