Margaréta Kelemenová

„Podelím sa o svoj farebný svet na papieri a látke."

Výtvarnému umeniu som sa venovala od siedmej triedy – od mojich trinástich rokov. Odvtedy sa to stalo mojím koníčkom. Mám čiastočnú posttraumatickú hemiparézu – oslabenie ľavej strany tela. Keď som mala 2 roky, bola som po úraze 10 dní v kóme. Nevedela som sa ani len postaviť na nohy. Na vozíku som strávila 1-3 roky. Mama so mnou 7 rokov cvičila Vojtovu metódu, aby som dnes mohla mať svoj vlastný život.
A nedávno som okrem maľovania začala aj vyšívať.
V tretej triede na strednej škole som začala navštevovať výtvarný odbor na základnej umeleckej škole Eugena Suchoňa. Rok 2018 bol mojím posledným a úspešne som spravila absolventské skúšky, z čoho sa veľmi teším.
Počas štúdia, cez letné prázdniny, som chodila aj na kurz maľovania. Od skončenia strednej školy som sa vzdelávala vo výtvarnom umení, teda v nových technikách a maľujem a kreslím ďalej. Momentálne pracujem a kreslenie som teraz dala do úzadia. Začalo ma baviť vyšívanie.

Ak by som mala uviesť nejakých umelcov, ktorých mám rada, tak sú to: Gauguin, Picasso. Je ich mnoho, no Picasso je môj naj, pretože on bol kubista, čo je niečo podobné, čomu sa venujem aj ja. Veľa farieb, nepravidelností, no hlavne sa mi páčia farby zoskupené na jednom obraze. Jednofarebnosť ma nudí. Na požiadanie maľujem aj na tričká farbami na textil. Teraz budem skôr vyšívať. Niekedy treba ak obmeniť umelecké zameranie

Zobrazených 1–12 z 29 výsledkov

Ukázať filter