Kristína Vozárová

„Maľujem, aby som mohla pomáhať ďalej."

Volám sa Kristína Vozárová. Narodila som sa ako zdravé dieťa, ale zrazu na základnej škole mi začali slabnúť svaly. Zhoršenými výsledkami a častejšími pádmi sa prišlo na to, že mám svalovú dystrofiu.

V mojom každodennom boji mi pomáha čierny humor, nebrať ten život až tak vážne a hlavne dokázať si spraviť srandu i z mojej diagnózy. Čo mi vie najlepšie vylepšiť náladu, je moja úžasná rodina, hudba, koncerty, kino, knihy… Svalová dystrofia mi pár vecí zobrala, ale oveľa viac priniesla. Nespočetne mnoho zážitkov a hlavne to, že aj s hendikepom som sa mohla dostať ku športovaniu. Navštevujem paralympijské centrum a pravidelne hrávam stolný tenis.

Ale predovšetkým veľmi rada maľujem. Niekoľko rokov sa venujem maľbe akrylom a teraz sa učím novú techniku olejomaľby. Študujem na Univerzite Matej Bela v Banskej Bystrici, na Pedagogickej fakulte, odbor sociálna práca. Na tejto škole som sa dostala k programu DofE, prostredníctvom ktorého si rozvíjam zručnosti aj vo svojom talente. Avšak nechcela by som, aby to zostalo len pri maľovaní. Chcela by som výťažok, ktorý sa mi podarí predať z mojich obrazov, dať na dobrú vec – na Svetielko nádeje a Dobrý Anjel.

Zobrazujú sa všetky 3 výsledky

Ukázať filter