Kristína Vozárová

„Maľujem, aby som mohla pomáhať ďalej."

Volám sa Kristína Vozárová. Mám 20. Narodila som sa ako zdravé dieťa, ale zrazu na základnej škole mi začali slabnúť svaly. Zhoršenými výsledkami a častejšími pádmi sa prišlo na to, že mám svalovú dystrofiu.

V mojom každodennom boji mi pomáha čierny humor, nebrať ten život až tak vážne a hlavne dokázať si spraviť srandu i z mojej diagnózy. Čo mi vie najlepšie vylepšiť náladu, je moja úžasná rodina, hudba, koncerty, kino, knihy… Svalová dystrofia mi pár vecí zobrala, ale oveľa viac priniesla. Nespočetne mnoho zážitkov a hlavne to, že aj s hendikepom som sa mohla dostať ku športovaniu. Navštevujem paralympijské centrum a pravidelne hrávam stolný tenis.

Ale predovšetkým veľmi rada maľujem. Niekoľko rokov sa venujem maľbe akrylom a teraz sa učím novú techniku olejomaľby. Študujem na Univerzite Matej Bela v Banskej Bystrici, na Pedagogickej fakulte, odbor sociálna práca. Na tejto škole som sa dostala k programu DofE, prostredníctvom ktorého si rozvíjam zručnosti aj vo svojom talente. Avšak nechcela by som, aby to zostalo len pri maľovaní. Chcela by som výťažok, ktorý sa mi podarí predať z mojich obrazov, dať na dobrú vec – na Svetielko nádeje a Dobrý Anjel.