Dominika Hladíková

„Obrazy a knihy, ktoré vám ukážu môj svet a dodajú pozitívnu energiu."

Ahoj, volám sa Dominika a od narodenia som prakticky nevidiaca. To mi však nikdy nezabránilo v tom, aby som robila všetko, čo ma baví. Moja diagnóza je hypoplázia zrakového nervu. Inak povedané – nevyvinuli sa mi správne zrakové nervy. Okrem toho mám však aj iné zrakové diagnózy. na otázku ako vidím odpovedám asi takto: vidím len na jedno oko. To druhé akoby ani neexistovalo. A to jedno, na ktoré vidím, tiež nie je v najlepšom stave. Často svoj zrak opisujem na príkladoch zo života. Moje videnie sa zakladá len na predpokladoch. Ja len predpokladám, že vidím na ulici pred sebou strom. Pokojne to môže byť stĺp. Ak ide oproti mne hoci aj moja mama a niečo mi nepovie, nebola by som ju schopná rozoznať a prešla by som okolo nej, akoby som ju nepoznala.
Taký je môj život. Keď sa s takýmto niečím narodíte, máte dve možnosti. Buď sa vzdáte a opustíte sa, alebo budete žiť tak, ako sa dá. Ja som si vybrala tú druhú možnosť, pretože pri prvej by som sedela doma, smutná a bez nálady, pretože nemôžem robiť kopu vecí. Ale to som nechcela. Preto žijem tak, ako túžim. Píšem knihy, kreslím obrazy. Lebo to je môj zmysel života.
Kráčam svetom, v ruke mám hrnček s kávou a užívam si to. A niekedy som pomaľovaná akrylom, keď sa ponorím do sveta farieb. 🙂
Ale presne to som ja.

Zobrazuje sa všetkych 8 výsledkov

Ukázať filter