Posuvný prepínač

Vitajte na HendiKup

HendiKup – unikátny eshop, ktorého úspech a jedinečnosť záleží od kvality výrobkov, kvalitnej prezentácie a podpory ľudí so zdravotným (alebo iným) postihnutím. Chceme predstaviť šikovnosť komunity a dať jej možnosť prezentovať sa cez svoj jedinečný výtvor, alebo znalosť.

Máte otázky?

Nonstop okrem sviatkov Jasovská 3/A, 851 07 Bratislava +421949577777 ahoj@hendikup.sk

Vitajte,

Práve spúšťame unikátny eshop HendiKup, ktorý je zaujímavý tým, že posúva hranice bežného internetového predaja na novú úroveň. Jeho cieľom je zviditeľnenie produktov a služieb, no nejde však o hocijaké produkty. Ide o výrobky vytvorené šikovnými a talentovanými ľuďmi so zdravotným postihnutím, ktorých spoločnosť stále úplne nerešpektuje. Náš projekt je zároveň možnosť, ako takíto ľudia môžu prezentovať a predávať svoje jedinečné handmade výrobky a tak si finančne prilepšiť.

Projekt od šikovných dobrovoľníkov

Za projektom eshopu HendiKup stojí skupina šikovných dobrovoľníkov – Diana Šilonová, Ivan Páleník, Marek Paulovič a tím dobrovoľníkov, a pod záštitou organizácie go-ok, ktorá sa už dlhšie venuje bezbariérovosti a podpore zdravotne postihnutých.

„ Zdravotne postihnutí nemajú radi, ak im chce stále niekto pomáhať. Ľuďom so zdravotným postihnutím sa asistuje, nepomáha. Viem to posúdiť, keďže sám som jedným z nich. Hlavné je podporovať ich a vytvárať im rovnocenné podmienky. Našim cieľom je podporiť tých, čo si to zaslúžia, snažia sa, robia niečo a nič nechcú zadarmo. Chceme týmto ľuďom povedať, že sú potrební vďaka ich vedomostiam a tvorivosti,“ hovorí jeden zo zakladateľov Ivan Páleník.

„Chceme predstaviť šikovnosť tejto komunity, ktorú dôverne poznáme a dať jej možnosť prezentovať sa cez náš jedinečný projekt, eshop HendiKup,“ dodáva Páleník.


Stránku HendiKup spúšťame v priebehu mesiaca december 2017.