Rozhovor, Zo zákulisia

Prezliekli sme sa

„Ahojte priatelia z Merineo,” zneli moje slová v maile. Vedel som, že hoci máme práce nad hlavu bolo by dobré (a hlavne už načase) povedať, čo máme nové. A je toho naozaj veľa, ako na pozadí a aj viditeľne. Za ten čas, čo sme prešli od v1 po v2 (verzia webu) ubehol veru aj rok. Spoznali sme sa so super ľuďmi, vlastne práve preto to familiárne oslovenie. Áno, nevidí sa to často.

 

Dnes sa už vďaka Merineo naši výrobcovia alebo Vendori, ako ich voláme, vedia zaregistrovať na stránke HendiKup sami. Vedia si vyplniť a následne editovať svoje portfólio, výrobky – skrátka, rozviazali sme im ruky a môžu byť sami sebou. A my sme tu stále pri nich.  Čakajú tu už nové tváre, príbehy a prekrásne diela. Nám odpadne veľa práce a ušetrený čas zostane na asistenciu a iné dôležité veci. Je to neskutočná pomoc. Pevne veríme, že sa osmelia i tí, ktorí sa cez HendiKup ešte predávať nerozhodli a bude ich to motivovať sa ku nám pridať.

Isto ste vytušili, že Merineo nie je zázračné zaklínadlo, ale team ľudí, ktorý nám pomohol prezliecť web HendiKup.sk do nového šatu s novými funkcionalitami. Ale, prečo by som to mal písať ja, nech sa predstavia sami:

 

I: Ahojte. Tak sa nám predstavte. (pozor, idú suché fakty)

M: Ahojte, v Merineo realizujeme komplexné zastrešenie biznisu klientov v online prostredí. Od tvorby webových stránok a e-shopov sme sa postupne rokmi prepracovali až ku komplexným online projektom, ktoré zahŕňajú biznis analytiku, branding, development, copywriting aj content marketing. Dnes dokáže náš zohraný inhouse tím špecialistov komplexne zabezpečiť celý online projekt, od úvodnej biznis analýzy, návrhu optimálneho riešenia, samotnej realizácie projektu až po jeho dlhodobý plnohodnotný servis vrátane marketingovej podpory.

 

I: Aké boli vaše prvé dojmy, keď ste prvýkrát počuli o HendiKupe?

M: Dojmy boli skvelé, nakoľko si myslím, že sme si s tímom HendiKupu od začiatku sadli a projekt sa nám hneď veľmi páčil. Je to niečo iné, ako sme boli zvyknutí, nie ako bežný e-shop, čo je super.

 

I: Čo bolo najťažšie na programovaní novej stránky?

M: Najťažšie bolo určite vymyslieť celú logiku fungovania na pozadí a samotné testovanie funkcionalít, nakoľko pri takomto type projektu existuje veľa scenárov, čo môže nastať, keď zákazník nakupuje priamo od výrobcov. 

 

I: Čo vám HendiKup dal?

M: Dal nám ďalší rozmer, pohľad, kam až sme schopní dostať WordPress (CMS systém stránok, pozn. autora), keď sa naňho pozeráme ako na platformu. Z ľudského hľadiska nám HendiKup dal možnosť nazrieť do sveta iného, než je bežne na očiach. Je pre nás veľmi inšpirujúce vidieť talentovaných kreatívcov, ktorí tvoria krásne veci napriek tomu, že to majú v živote komplikovanejšie než ľudia bez zdravotného postihnutia. 

 

I: Kto bol z tímu HendiKup najotravnejší? (moja pomôcka: MarkPaul a Di)

M: Jednoznačne Vio, lebo len on dokáže pri mazaní nepotrebných obrázkov zmazať aj logo HendiKupu!

 

I: Budete HendiKup využívať aj vy?

M: Snáď sa nám podarí zaregistrovať sa : ) Ale nie, určite nejaké darčeky na Vianoce popozeráme aj na HendiKupe.

 

I: Budúcnosť… Čo by ste na stránkach vylepšili?

M: V každom projekte je čo vylepšovať, no konkrétne kroky uvidíme až časom, podľa správania užívateľov. Každopádne, veríme, že sa v budúcnosti projektu bude dariť a nový web to celé naštartuje.

 

I: Easter eggs. Dali ste? (easter egg je skrytá a oficiálne nedokumentovaná funkcia alebo vlastnosť počítačového programu alebo stránky, vtip)

M: Treba hľadať.

 

I. Pošlite nám vašu spoločnú foto, zavesíme k článku.

M. Spoločnú aktuálnu, bohužiaľ, nemáme, ale máme firemného Merineo psa, čiže – sme sa zhodli na tejto fotke, ktorá je hore.

Fotka Ivan Páleník | Hendikup

O autorovi - Ivo VIO Páleník

Som srdce a jedna hlava z troch v HendiKupe (v preklade CEO & Marketing Director & Headhunter). A keďže ma vidíte podpísaného pod týmto článkom, tak robím aj toto.