Posuvný prepínač

Vitajte na HendiKup

HendiKup – unikátny eshop, ktorého úspech a jedinečnosť záleží od kvality výrobkov, kvalitnej prezentácie a podpory ľudí so zdravotným (alebo iným) postihnutím. Chceme predstaviť šikovnosť komunity a dať jej možnosť prezentovať sa cez svoj jedinečný výtvor, alebo znalosť.

Máte otázky?

Nonstop okrem sviatkov Jasovská 3/A, 851 07 Bratislava +421949577777 ahoj@hendikup.sk

 Margaréta 

Moje meno je Margaréta. Výtvarnému umeniu sa venujem už od siedmej triedy – od mojich trinástich rokov. Odvtedy sa to stalo mojím koníčkom.

Mám čiastočnú posttraumatickú hemiparézu – oslabenie ľavej strany tela. Keď som mala 2 roky, bola som po úraze 10 dní v kóme. Nevedela som sa ani len postaviť na nohy. Na vozíku som strávila 1-3 roky. Mama so mnou 7 rokov cvičila Vojtovu metódu, aby som dnes mohla mať svoj vlastný život.

Od tretej triedy na strednej škole navštevujem výtvarný odbor na základnej umeleckej škole Eugena Suchoňa. Rok 2018 bol mojím posledným a úspešne som spravila absolventské skúšky, z čoho sa veľmi teším.
Počas štúdia, cez letné prázdniny, som chodila aj na kurz maľovania. No od skončenia strednej školy sa snažím vzdelávať vo výtvarnom umení, teda v nových technikách a maľujem a kreslím ďalej. Momentálne ma to veľmi baví a venujem sa tomu takmer neustále – vo voľnom čase a pri oddychu večer, ale aj na výtvarnej. Práve čítam knihu o enkaustike, maliarskej technike, ktorej sa tiež venujem.

Ak by som mala uviesť nejakých umelcov, ktorých mám rada, tak sú to: Gauguin, Picasso. Je ich mnoho, no Picasso je môj naj, pretože on bol kubista, čo je niečo podobné, čomu sa venujem aj ja. Veľa farieb, nepravidelností, no hlavne sa mi páčia farby zoskupené na jednom obraze. Jednofarebnosť ma nudí. Na požiadanie maľujem aj na tričká farbami na textil.

Margaréta Miková
 Jednofarebnosť ma nudí. 

ZA ZAROBENÉ PENIAŽKY CHCEM:
investovať opäť do maľovania, materiál sa rýchlo míňa

AKO MA MÔŽETE PODPORIŤ:
Kúpou obrazu