Inšpirácia

Objavte čaro handmade výrobkov

ruky, handmade

V živote je mnoho príležitostí na venovanie nejakého darčeka. Preto tu máme pár tipov na dobré darčeky, ktorými rozhodne obdarovaného potešíte a váš darček bude originálny. Hodia sa na rôzne príležitosti. Majú nezameniteľnú hodnotu, pretože sú ručne vyrábané. Nech sa páči, tu je pre vás niekoľko tipov na skvelé darčeky, ktoré u nás nájdete. HendiKup pre vás sprostredkováva rôzne výrobky od talentovaných výrobcov. Dovoľte nám, predstaviť vám niekoľko z nich.

Obálka na darovanie peňazí

Niekedy je darovanie peňazí univerzálnym darčekom, ktorým nič nepokazíte a obdarovaného to určite poteší. Ak však netušíte, akým spôsobom povedať, aký majú význam, tak sú ručne zdobené obálky na darovanie peňazí tou najlepšou voľbou.

Žijeme síce v dobe elektronickej, ale výtvory z papiera sú stále niečo krásne a nezameniteľne čarovné. A k tomu patria aj obálky. Darovať niekomu peniaze k rôznym príležitostiam v obyčajnej obálke, ktorú nájdete v papiernictvách je už pomerne nudné. Ale s týmito ručne zdobenými obálkami určite milo prekvapíte a stopercentne povzdvihnete  svoj dar na vyššiu úroveň. Sú totiž jedinečné a originálne. Či už darujete peniaze na svadbu, výročie, narodenie dieťaťa, či akékoľvek iné príležitosti, ručne zdobená obálka bude pre vás to pravé. Nekupujte obyčajné obálky, ktoré nič nepovedia a siahnite po týchto.


Človeka, ktorého chcete obdarovať, poteší nielen samotný dar, ale aj táto obálka. A takisto tým podporíte dobrú vec, čo môže potešiť aj vás.

Obálku si môžete objednať tu.

Levanduľový vankúšik

Levanduľa. Nie len, že je krásna na pohľad svojou tmavo fialovou farbou, je i neodolateľne voňavá. Jej vôňa vám dokáže v príbytku vyčariť naozaj úžasnú atmosféru. Ale nie je to len o atmosfére!

Vôňa levandule totiž dokáže upokojiť. Ak vdychujete vôňu levandule, môže zmierniť nervozitu a aj depresiu. Okrem toho však zmierňuje bolesti hlavy, závrate a aj úzkosti. Keď si vankúšik necháte vo svojej posteli, pomáha k ľahšiemu zaspávaniu.

Ak máte dieťatko, môžete tento vankúšik vložiť do kočíka, čo tiež pomôže k ľahšiemu zaspávaniu. Ale to nie je všetko – vankúšik môžete použiť aj ako vonný prostriedok do skríň a na ochranu proti textilným škodcom. Takto jednoducho a voňavo ochránite vašu bielizeň.

Tento levanduľový vankúšik nielen že využijete prakticky, ale zároveň to môže byť veľmi originálny a krásny doplnok do interiéru vášho domova. Spríjemní vám bývanie a urobí váš domov ešte viac útulným a k tomu voňavým po levanduli. Je veľmi pekným dizajnovým kúskom a určite si ho u vás všimnú mnohé pohľady.

Môže to byť však krásny darček pre niekoho z vašich blízkych. Ak má niekto z vášho okolia rád vôňu levandule, tak tento vankúšik bude preňho skvelým darčekom. V každom prípade, darovaním tohto vankúšika nič nepokazíte. A podporíte dobrú vec.

Vankúšik si môžete objednať tu.

Voňavý vankúš voňavé sny s levanduľou | Hendikup
Ručne vyrobené mydielka

V ponuke je niekoľko krásnych druhov mydiel. Ak sa rozhodnete niekoho takýmto mydielkom obdarovať, rozhodne tým človeka len potešíte. Máte na výber z rôznych tém a prevedení. Takéto ručne vyrábané mydlo nemusí slúžiť len na hygienu, ale aj ako malý dekoračný prvok do kúpeľne.

Ak sa rozhodnete darovať niekomu blízkemu mydielko z našej ponuky, môžete ním povedať viac, ako akýmkoľvek iným darčekom.

Tieto originálne mydlá sú vyrábané zo surovín s rastlinným základom. Nielenže to nádherne vyzerá. Mydlá v sebe obsahujú vôňu ovocia, jablkového koláča či antialergénnych kvetov.

Použitie niektorého z mydiel z ponuky vám zlepší hydratáciu pokožky a rovnako na nej zachová príjemný pocit.

Takýmto darčekom môžete blízkemu povedať mnoho aj bez slov. A to je ešte vzácnejšie.

Mydielka si môžete objednať tu.

Červeno biele mydlo anjel v kruhu | Hendikup
Háčkované hračky

Máme tu tip aj pre tých, ktorí by chceli obdarovať deti. Pre ne môžu byť háčkované hračky krásnym darčekom, ktorý im určite vyčarí na tvári úsmev. A čo je na svete krajšie ako detský úsmev a smiech? Opäť si môžete vybrať z niekoľko druhov – napríklad zajačika, kuriatko, alebo macíka. Tieto hračky je možné prať aj v práčke, takže radosť z nich tak ľahko nezničia nečistoty.

Hračky sú vyrábané s láskou a majú v sebe posolstvo: rozdávať lásku a dobrú náladu každému, kto sa k tejto hračke dostane.

Preto ak chcete dieťa obdarovať takouto hračkou, verte, že nebude pre neho len takou obyčajnou. Ale aj dobrým kamarátom.

Dokáže vyčariť úsmev, potešiť a spríjemniť dlhé chvíle napríklad cez tieto zimné večery.

Háčkované hračky si môžete objednať tu.

Spoločná fotka pletených hračiek - Anna Mokrá | Hendikup
Pletená hračka hnedá opica v modrých trenkách - Maria Kostalova | Hnedikup
Keramické srdiečka

Tip na darček pre každého, komu chcete povedať, že ho máte radi. Tieto keramické srdiečka sú veľmi originálne a môžete nimi obdarovať kohokoľvek. Mamu, priateľa, priateľku, kamarátku/kamaráta, jednoducho kohokoľvek. Ak vám na niekom záleží, tak to môžete povedať práve takýmto krásnym keramickým srdiečkom. Môžete si vybrať z rôznych vzorov a farebných prevedení.

Srdiečka sú vyrobené plátovou technikou. Ako bonus sa doň zašepká želanie. Do vnútra je možné vložiť napríklad lístoček s odkazom, prípadne malá fotografia, oriešok či lentilka.

Ak chcete niekomu povedať, že ho máte radi, týmto srdiečkom ho určite potešíte. Malá vec dokáže sprostredkovať veľký cit.

Keďže máte možnosť výberu medzi niekoľkými prevedeniami a farbami, môžete sa ním trafiť do vkusu obdarovaného.

Keramické srdiečka si môžete objednať tu.

Keramické srdiečka - Soňa Zeliskova | Hendikup
Ručne vyrezávaný krížik z prírodného dreva

Tieto krížiky môžu skrášliť a zútulniť váš domov a zároveň to môže mať pre obdarovaného veľkú hodnotu, pretože krížik je považovaný aj za ochranný symbol. Ak chcete niekoho potešiť krásnym interiérovým doplnkom, tak tento krížik bude skvelá voľba. Je dostupný v štyroch farbách, takže sa môže hodiť prakticky kamkoľvek.

Nielenže vám prinesie niečo nové do vášho interiéru, ale dokáže vám priniesť aj pozitívnu energiu, ktorú do neho výrobca vložil.

Takýmto darčekom poviete obdarovanému, že ho máte nie len radi, ale aj to, že chcete, aby bol v bezpečí a pohode. Keďže je to istým spôsobom ochranný symbol, opäť za vás dokáže povedať to, čo by ste slovami nevyjadrili.

Pripomenie to človeku, ktorého ste obdarovali, že naňho myslíte. Nie len, keď mu dáte tento krížik. Ale aj keď nebudete v jeho blízkosti. Na to je tento krížik ako stvorený.

Ručne vyrezávaný krížik si môžete objednať tu.

Ručne vyrezávaný krížik z dreva lipa | Hendikup

Ak teda hľadáte nejaký originálny darček, tieto výrobky by vám v rozhodovaní mohli jednoznačne pomôcť. Skvelé na tom je, že to nie sú len také produkty. Sú vyrábané ručne a s veľkou láskou a pozitívnou energiou. Rozdávajte túto energiu ďalej. Potešíte tým nie len obdarovaného, ale aj samotného výrobcu. A to je na tom to krásne a čarovné.

O autorovi - Dominika Hladíková

Som začínajúca spisovateľka a blogerka. V decembri 2016 som založila knižný projekt Podporujme slovenských autorov a okrem toho píšem pre online mesačník Abdon.