Tlačová správa

Nepozerajte sa na hendikep

Nepozerajte sa na hendikep / Pozrite sa na HendiKup, to je výstava, ktorú si možno pozrieť ešte počas Vianoc vo výkladoch Bohéma Bar na námestí SNP v Bratislave.

Projekt HendiKup búra mýty o ľuďoch so zdravotným znevýhodnením. Spája umelcov a remeselníkov so zdravotným znevýhodnením ktorí chcú ponúkať svoje výrobky a služby. 

Ľudia  zdravotným znevýhodnením sú i umelecky zdatní a preto im HendiKup pomáha v mikropodnikaní a v prezentovaní myšlienky že “Ľudí so zdravotným znevýhodnením nereprezentuje ich ´hendikep´, ale to, akými sú a čo dokážu.”

Nik nekupuje len výrobok ktorý poteší, ale aj príbeh výrobcu, ktorý je často veľmi motivujúci.

HendiKup bol založený Ivanom Páleníkom, Dianou Šilonovou a Marekom Paulovičom. Každý z nich troch je unikátny a ma rôznorodú paletu skúseností a znalostí, ktoré sa výborne dopĺňajú.

Vernisáž pod názvom Nepozerajte sa na hendikep / Pozrite sa na HendiKup sa uskutočnila v utorok 17. decembra 2019 o 18:00 hod. Na zrealizovanie výstavy si HendiKup privolal študentov zo Školy umeleckého priemyslu Josefa Vydru v Bratislave z odboru priemyselný dizajn. Pod vedením Márie Rojko a Idy Želinskej z TOTO! je galéria dostali oslovení študenti maturitného ročníka zadanie, aby netradične a pútavo odprezentovali myšlienku HendiKup v 16-tich výkladoch.

Vďaka Pro Bono prenájmu výkladov od Bohéma bar, ktorému týmto ďakujeme, si tak študenti vyskúšali v praxi inštalácie, odprezentovali výrobcov a umelcov HendiKup a prinútili verejnosť, ktorá popri výkladoch chodí alebo navštevuje podnik, zastaviť sa a porozmýšľať. 

Tieto odvážne inštalácie si môžete pozrieť až do 4.1.2019.

O myšlienke HendiKup sa viac dozviete napr. v článku od Forbes: www.bit.ly/hendikupforbes  alebo priamo na stránkach e-shopu www.hendikup.sk 


web:

 

GPS výkladov:

 

Foto (profi foto výkladov ešte doplníme):

 

FB event:

 

hashtagy:

#hendikup #handmade #dissability #zdravotneznevyhodnenie #postihnutie #vystava #instalacia #studenti #umelci #bratislava #bohema #totojegaleria

 

kontaktná osoba:

Ivan Páleník

vio@hendikup.sk

tel.: +421904624555

 

Projekt HendiKup zastrešuje OZ go-ok, Jasovská 3/A, 851 07 Bratislava, Slovenská republika, Zapísaný: Ministerstvo vnútra SR dňa 23. 7. 2010, Oddiel: VVS/1-0%%/90-36004