Návody

Pravidlá úspešného predaja

Pamätajte, že na trhu nezastupujete seba, ale HendiKup a súčasť HendiKupu. Svoje výrobky a portfólio nijako nezvýhodňujete oproti výrobkom ostatných výrobcov pri prezentácii okoloidúcemu záujemcovi. Je pre nás veľmi dôležité, aby si toto základné pravidlo dodržiaval/a. Ostatní výrobcovia v teba vkladajú nádeje a plnú dôveru, že si to práve ty, kto dokáže predať ich výrobky na trhu, keď oni sami sa ho nemajú možnosť zúčastniť.

Psychológia predaja a všetká tá veda za tým sa dá zhrnúť do zopár základných bodov:
Buď sám sebou.
Neboj sa komunikácie
Citlivo vnímaj záujem náhodného okoloidúceho a neboj sa ho osloviť
Povzbuď ale zbytočne sa nevtieraj
Skús z pohľadu vytušiť, čo asi hľadá, a ponúkni mu z ponuky to, čo by ho mohlo zaujímať
Vždy si udržiavaj pozitívnu náladu a úsmev na tvári

Ten posledný bod by mohol byť pokojne prvým, pretože nie lepšieho magnetu na druhých ako dobre naladený človek. Určite to poznáš: Keď sa darí, tak sa darí a ak máš dobrý deň, väčšinou ti vychádzajú aj iné veci a s ľuďmi sa ti darí prirodzenejšie. Naopak, ak je človek zamračený a smutný, neznámi ľudia majú podvedomú tendenciu sa mu vyhýbať. Udržať si dobrú náladu nie je jednoduché, ale práve pri predaji na stánku máš unikátnu príležitosť vyskúšať si techniku “fake it until you make it” (napodobňuj to dovtedy, kým sa ti to skutočne nepodarí). Existuje rozsiahle množstvo štúdií dokazujúcich, že ak človek umelo a vedome začne napodobňovať prejavy dobrej alebo zlej nálady (úsmev, vsugerácia, držanie tela a pod.), podarí sa mu tak oklamať vlastné telo a to začne produkovať hormóny, ktoré sprevádzajú skutočný pocit šťastia alebo úspechu. Ak by si sa o tom chcel/a dozvedieť niečo viac, odporúčame si k tomu pozrieť nasledujúcu krátku prednášku so slovenskými titulkami.

V nasledujúcej prezentácii ponúkame návod ako správne prezentovať seba a HendiKup.
Návod k predaju na stánkoch.


Z vlastnej skúsenosti vieme, že predaj na stánkoch je psychicky náročný a vyčerpávajúci. Pre introvertnejšie povahy je to priam výzva, ale pamätaj, že nikto učený z neba nespadol. Napokon, toto je úplne skvelá príležitosť sa s tým popasovať ako s výzvou a vďaka tejto skúsenosti osobnostne rásť 😉

Posledná aktualizácia november 6, 2019  

november 6, 2019   9  
Spolu hlasov: 1
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Košík

Zavrieť
Zavrieť
Začnite písať hľadaný výraz ...