Návody

Naša spolupráca

HendiKup je platforma, ktorá umožňuje podnikať v malom a legálne predávať výrobky a služby na internete

HendiKup vznikol ako myšlienka zastrešiť drobných výrobcov so zdravotným znevýhodnením, ktorí z rôznych dôvodov nemôžu predávať svoje výrobky na internete. Zistili sme, že mnohí vyrábajú krásne výrobky, ale nemôžu ich predávať online, pretože by to bolo nelegálne podnikanie. Preto veľa ľudí žiaľ vyrába “len tak do šuplíka” prípadne predáva svoje výtvory len v okruhu svojich priateľov a známych. Toto sme s rozhodli zmeniť a tak sme založili HendiKup.
 
 

Základom spolupráce je dôvera

Tak, ako si každá firma vyberá svojich dodávateľov, aj my si vyberáme našich výrobcov na základe určitých kritérií. S vybranými výrobcami následne budujeme dlhodobý vzťah založený na dôvere. Aby sme mohli dôveru očakávať, najprv ju musíme sami preukázať. To robíme tým, že do našich výrobcov zainvestujeme nemálo času, úsilia a finančných prostriedkov, aby sme ich ponuku čo najviac zatraktívnili.
Úspešne preraziť s predajom výrobkov na internete dnes vôbec nie je jednoduché. Internetový trh je presýtený. Zákazník je netrpezlivý a čoraz náročnejší. Nároky na webdizajn a vizuálnu prezentáciu sa neustále zvyšujú. Síce nebolo nikdy jednoduchšie založiť si vlastnú webstránku, eshop alebo profil na sociálnych sieťach tak, ako je to dnes, ale najväčšie riziko online predaja tkvie v tom, že človek veľmi ľahko zapadne v ponuke dalších predajcov alebo iných eshopov a nikto si ho nikdy nevšimne.
My v Hendikupe sme si toho vedomí a podnikáme cielené kroky na to, aby sme našich výrobcov zviditelnili. To sa ale nezaobíde bez úvodnej investície z našej strany.
 
 

Do našich výrobcov investujeme viac ako ktorýkoľvek iný eshop predávajúci hand-made výrobky

Všetky výrobky ponúkané na webstránke necháme profesionálne nafotiť v štúdiu.
Naši copywriteri upravia profilové texty a popisy výrobkov do profesionálnej a atraktívnej podoby.
S výrobcami robíme interview a články o nich propagujeme platenou reklamou na Facebooku
Naši SEO experti zlepšia vyhľadateľnosť nových výrobkov na stránke v Google vyhľadávači
Investujeme do platenej Google reklamy a vytvárame unikátne PPC kampane pre každého výrobcu zvlášť.
Zúčastňujeme sa rôznych kultúrnych akcií, kde zviditeľňujeme HendiKup a predávame výrobky našich výrobcov.
Oslovujeme rôzne organizácie a firmy a neustále hľadáme nové možnosti predaja vašich výrobkov.
Výrobcom poskytujeme adminstratívnu a právnu ochranu pri predaji. Na našom eshope môžu legálne predávať aj ľudia bez živnosti a navyše môžu cez nás svoje výrobky ponúkať aj na faktúru. Zároveň ich chránime pred nesolventnými klientami tým, že najprv vyžadujeme od zákazníka platbu a až po jej prijatí na účet vybavujeme objednávku.
 
Tieto činnosti dajú z časového hľadiska zabrať. Ak by nám s nimi nepomáhal tím expertných dobrovoľníkov, nikdy by sme tieto služby neboli schopní zaplatiť. Naši dobrovoľníci ale veria projektu rovnako ako my veríme vo vás. Berieme to ako investíciu do našich ľudí, ktorá sa nám vráti pri úspešnom predaji výrobkov a predovšetkým šírení nášho posolstva, že ľudia so zdravotným znevýhodnením vedia byť užitoční a šikovní pre spoločnosť.
 
 

Byť členom HendiKupu so sebou ale prináša aj ďalšie možnosti

Bezbariérová pošta — k štandardnej doprave cez Slovenskú poštu ponúkame si môže zákazník zvoliť aj doručenie kuriérom, čo v praxi znamená, že výrobca nemusí ísť odniesť zásielku na poštu, ale kuriér si ju vyzdivhne u neho doma / v dielni. Ak má výrobca problém s mobilitou a najradšej by všetky zásielky vybavoval kuriérom, vieme mu z ponuky dopravcov odstrániť Slovenskú poštu a doprava tak bude prebiehať len kuriérom.
Finančné poradenstvo — našich výrobcov sa snažíme chrániť pred akýmkoľvek rizikom straty kompenzačných príspekov. Viac info TU.
Osobná účasť na predajných akciách — naši výrobcovia predávajú svoje výrobky na akciách bez nároku na províziu a zároveň reprezentujú HendiKup a ostatných výrobcov, ktorým zdravotný stav nedovoľuje sa podobných akcii zúčastniť.
Predaj výrobkov firemným klientom — HendiKup nepredáva výrobky len pasívnou formou cez webstránku hendikup.sk, ale aktívne buduje vzťahy s firmami a ponúka im komplexné balíky výrobkov a služieb. Práve cez firemných zákazníkov, ako napr. IBM, VUB alebo Profesia, plánujeme zabezpečiť väčší odbyt našich výrobkov.
 
 

Financovanie HendiKupu formou sociálneho podnikania

Hendikup zatiaľ financujeme z príspekov 2% z daní, individuálnych príspevkov od našich sponzorov. Náš tím pozostáva len z jedného človeka plateného na polovičný úväzok, zvyšok sú dobrovoľníci venujúci svoj čas projektu bez nároku na odmenu.
Momentálne financovanie ale nie je dlhodobo udržateľné, preto veríme, že raz sa nám podarí preklopiť HendiKup do ziskovému podnikateľského modelu, aby sa mohol projekt samostatne uživiť a neskôr sa rozvíjal.
Náš podnikateľský model je založený na provízii z predaja výrobkov. Tá je na úrovni 30 % z ceny výrobku.
Finálna cena výrobku je tak na stránke hendikup.sk 130 % z ceny výrobku, ktorú za dodanie výrobku vyžaduje výrobca.
Provízia z predaja je tak pre nás odmena a motivácia pomôcť výrobcom, aby toho cez našu stránku predali čo najviac. Uspešný predaj predstavuje výhru ako pre výrobcu, tak i pre Hendikup.
 
 

Naše hodnoty a očakávania od výrobcov

Vytvorili sme desatoro HendiKupu, ktoré v sebe nesie hodnoty a naše očakávania, prosíme prečítajte si ich.

Posledná aktualizácia november 6, 2019  

november 6, 2019   13  
Spolu hlasov: 0
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Košík

Zavrieť
Zavrieť
Začnite písať hľadaný výraz ...