Zo zákulisia

Hendikup pred kamerou

Koláž fotiek v tvare vozíčkara | Hendikup

V tomto krátkom článku Vám prinášame prehľad videí a rozhovorov s našimi výrobcami. Tešíme sa a sme hrdí na to, že o Hendikupe a našich výrobcoch prinášajú reportáže rôzne televízne médiá. Aj takto dokážeme šíriť našu myšlienku ďalej. To, že ľudia so zdravotným znevýhodnením sú plnohodnotnými členmi našej spoločnosti neustále dokazujú práve svojimi vyrobenými dielami a postojom k životu.

Janette

Janette trpí zrakovým znevýhodnením, no napriek tomu dokáže vyrábať krásne diela z ratanu. Pozri sa, čo porozprávala o svojom živote a tvorbe. (minúta 7:27)

Podporiť ju môžeš zakúpením si jej výrobkov na objednávku tu.

 

Vio o Hendikupe

Ivo Vio je spoluzakladateľ Hendikupu, grafik a človek s humorom, ktorý pretavuje do každodenného života. Pozri si, ako porozprával o Hendikupe, možno sa niečo dozvieš. (minúta 23:55)

Môžeš ho podporiť zakúpením si jeho trička tu.

Soňa

Soňa je nevidiaca výrobkyňa ktorá naplnenie svojho života našla v keramike. Oči jej síce neslúžia, ale aj tak vidí až do srdca.

Môžeš ju podporiť zakúpením si jej výrobkov tu.

Michaela

Michaela je autorkou historického románu Poškvrnená. Napriek zrakovému hendikepu dokázala napísať knihu, ktorá dokonca získala ocenenie.

Môžeš ju podporiť zakúpením si jej knihy tu.

Klára

Klára má síce ochrnutú pravú časť tela, je však víťazkou parawesternových pretekov a momentálne jej najväčší pokoj prináša výroba dekorácií z levandule.

Môžeš ju podporiť zakúpením si jej výrobkov tu.

Hanka Paulovičová

O autorovi - Hanka Paulovičová

K projektu som mala od začiatku veľmi blízko, pretože s komunitou ľudí so zdravotným znevýhodnením som v kontakte už od strednej školy.