Zo zákulisia

HendiKup pred kamerou

V tomto krátkom článku Vám prinášame prehľad videí a rozhovorov s našimi výrobcami. Tešíme sa a sme hrdí na to, že o HendiKupe a našich výrobcoch prinášajú reportáže rôzne televízne médiá. Aj takto dokážeme šíriť našu myšlienku ďalej. To, že ľudia so zdravotným znevýhodnením sú plnohodnotnými členmi našej spoločnosti neustále dokazujú práve svojimi vyrobenými dielami a postojom k životu.

Vio o HendiKupe

Ivo Vio je spoluzakladateľ Hendikupu, grafik a človek s humorom, ktorý pretavuje do každodenného života. Pozri si, ako porozprával o Hendikupe, možno sa niečo dozvieš. (Sleduj od 23 minúty, 55 sekundy)

Ivo v RTVS

Soňa

Soňa je nevidiaca osôbka, ktorá naplnenie svojho života našla v keramike. Oči jej síce neslúžia, ale aj tak vidí až do srdca.

sonja

Michaela

Michaela je autorkou historického románu Poškvrnená. Napriek zrakovému zdravotnému obmedzeniu dokázala napísať knihu, ktorá dokonca získala ocenenie.

Klára

Klára má síce ochrnutú pravú časť tela, je však víťazkou parawesternových pretekov a momentálne jej najväčší pokoj prináša výroba dekorácií z levandule. (Sleduj od 06:27)

O autorovi - Hanka Paulovičová

K projektu som mala od začiatku veľmi blízko, pretože s komunitou ľudí so zdravotným znevýhodnením som v kontakte už od strednej školy.